Hakkımda

Opr. Dr. Feza Köylüoğlu


Dr. Feza Köylüoğlu, 1962 Sivas doğumludur. Öğretmen bir anne babanın üç erkek çocuğunun en büyüğüdür. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladıktan sonra 1979 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başlamış, 1985 yılında mezun olmuştur. 1,5 sene süreyle Kahramanmaraş Andırın ilçesinde mecburi hizmet yapmış 1987 yılında sınav kazanarak İstanbul Haydarpaşa Numune Hastanesi Ortopedi Kliniğinde ihtisasa başlamıştır. 1991 yılında Ortopedi-Travmatoloji uzmanı olarak iki senelik ikinci zorunlu hizmetini tamamlamak için Mardin Devlet Hastanesi’nde çalışmıştır. 1994 yılında Antalya Devlet Hastanesi’ne atanmış bu hastanenin Ortopedi Kliniği’nde 2009 yılına kadar çalışmıştır. 2009 yılında bu görevinden ayrılarak şu anda çalıştığı Med- Star Yıldız Hastanesi’nde çalışmaya başlamıştır.


İngilizce bilmektedir. Mesleğiyle ilgili yurtiçi ve yurtdışı bilimsel eğitim toplantılarına ve kongrelere katılmıştır. Türk Ortopedi- Travmatoloji Derneği ve Türk Tabipleri Birliği üyesidir.


2016-18 yılları arasında Antalya Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi olarak çalışmıştır.


Evli ve iki çocuk babasıdır. Muhtelif dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Popüler bilim anlatan topluluklarla çeşitli etkinliklere katılmaktadır. Meyve üreticiliği yapmaktadır. Suluboya resimle uğraşmaktadır.